Sett av en halvtime for å bli bedre kjent med fagmiljøene i Årstadveien 17! Fredagspresentasjonene er hver første fredag i måneden fra 09:00 til 09:30, i kantina, i regi av Husrådet. Presentasjonene rullerer mellom fagmiljøene, og er en måte for ansatte og studenter, både i og utenfor Årstadveien 17, til å bli bedre kjent. Denne gangen er det Institutt for klinisk psykologi sin tur – velkommen til en morgenkaffe/te og faglig påfyll!
Fredagspresentasjon: Lys og følelser
5.-5. mai 2023
09:00
Kantinen, Alrek helseklynge, Årstadveien 17
Lysterapi har de siste årene blitt hyppig brukt som behandling mot vinterdepresjon. Kan lysterapi være gunstig også for andre grupper?
Print
Fredagspresentasjon
5. mai klokken 09:00-09:30
Sted: Kantinen, Årstadveien 17
Lysterapi har de siste årene blitt hyppig brukt som behandling mot vinterdepresjon. Kan lysterapi være gunstig også for andre grupper? Og hva er det som gjør at enkelte former for lys kan få oss til å føle seg bedre? Oda Bugge Kambestad skriver doktorgrad om lys og emosjoner hos personer med demens, og vil i dette innlegget prate om hvordan ulike former for lys kan påvirke emosjonell prosessering hos mennesker.
-
Oda Bugge Kambestad Stipendiat
Institutt for klinisk psykologi, Universitetet i Bergen