MENY

Alreklunsj: Nasjonale kostråd – What’s in it for me?

2.-2. oktober 2024

12:00 - 12:30

Kantinen, Alrek helseklynge i Årstadveien 17

Velkommen til Alreklunsj onsdag 2. oktober - denne gang med de nye kostrådene i fokus.

Det er Bergen kommune v/Byrådsavdeling for eldre, helse og omsorg som står ansvarlig for presentasjonen under Alreklunsjen 2. oktober, der ernæringsrådgiver Mari Ekerhovd vil gi oss en innføring i de nye kostrådene. Har du interesse for ernæring og ønsker å holde deg oppdatert på de siste anbefalingene? Da bør du ikke gå glipp av denne Alreklunsjen!

Husrådet i Årstadveien 17 oppfordrer ansatte og studenter til å ta lunsjen sin med til kantinen til Alrek Sammen på onsdager, fra klokken 11.30. Hver første onsdag i måneden vil det også bli et faglig innlegg fra en av fagmiljøene på bygget. Dette er et tiltak for å bli kjent på tvers av alle de kloke og engasjerte hodene som jobber og studerer i Årstadveien 17!

Du kan bringe med egen mat og kaffe, eller kjøpe fra Sammen sitt gode utvalg. Ta gjerne med fat om du skal ta fra buffeten, og husk å ta kopp, fat og servise tilbake til oppvaskmaskinen i etasjen du kommer fra.

Vi ser frem til en lærerik og engasjerende lunsjprat. Vel møtt!

Arendalsuka «Kvinner midt i livet: Nøkkelen til et bærekraftig arbeidsliv?»

13.-13. august 2025

Bærekraftscenen (Friergangen 3), Arendal

Folkehelsekonferansen Vest 2025: Kraft til å bere?

22.-22. august 2025

Storsalen, Nygårdsgaten 5, Bergen

Alrek helsedager 2025: Mot bedre viten? Fra kunnskap til implementering

15.-19. september 2025

Alrek helseklynge - ulike lokasjoner på Årstadvollen

Researcher’s night: Pust, pes og pause

26.-26. september 2025

ByRommet, Kong Oscars gate 24-26